Skip to content

Tellingute paigaldamine Noblessneri sadamalinnakus

ADELANTE TELLINGUD OÜ.

Tellingute paigaldamine Noblessneri sadamalinnakus

Tellingute paigaldamine Noblessneri sadamalinnakus Staapli tänaval mis on ka Tallinna põnevaim kinnisvaraarendusprojekt. Noblessneri sadamalinnak asub Kalamajas, Lennusadama vahetus läheduses tsaariaegse allveelaevatehase alal. Osaliselt on ajalooliste tööstushoonete rekonstrueerimisega alustatud ning lisaks leiavad mere ääres oma koha mitmed uusehitised. Aktiivselt on uue elu-, äri- ja vaba aja keskkonna rajamisel kaasa löönud Adelante Tellingud OÜ, kes aitab ehitusfirmasid keeruliste projektide juures turvaliste tellingusüsteemide ja ajutiste katustega.

Adelante Tellingud OÜ projektijuhi Sander Viljastu sõnul algas Noblessneri kvartali objekt nende ettevõtte jaoks juba 2017. aasta märtsis, mil alustatud sai tellingute ja ajutise katuse paigaldust Staapli 4 kortermajale. „Kuna koostöö Merko Ehitus Eesti AS-ga sujus seal kõik väga hästi, siis tööd jätkusid ja kestavad tänaseni Staapli 3, 8 ja 12 hoonete ja ka krundil asuva vana korstna peal,” lisab ta.

Nendest hoonetest kõige keerulisemaks võiks Viljastu sõnul pidada esimest Staapli 3 maja, kuna sellele oli vaja paigaldada korralik ajutine katus. „Samal ajal ei ole tegemist just kõige standardsema hoonega. Kogu selle objekti ühe peamise märksõnana võiks tuua esile tuule: kuna tegemist on siiski Eesti mereäärseima kortermajade arendusega, siis seda oli ja on seal küllaga. Tuult pidimegi enim arvesse võtma projektide koostamisel, kuna päris tavapäraseid lahendusi seal kasutada ei saanud!”

Layher tellingute paigaldamine

Ta lisab, et olukorrast tuldi välja tänu Layheri tellingusüsteemide laiale tootevalikule. See lasi erinevates olukordades välja mõelda parimaid lahendusi nii ajutise katuse, fassaadi- ja müüritellingute kui ka hoones sees asuvate tellingute puhul. Terasest ja alumiiniumist tellingusüsteem vastab kõigile ohutusnõuetele ning on loodud töötamiseks ka keerukamates olukordades. Kindlad tellingud kiirendavad ehitajate tööd ja minimaliseerivad tööõnnetusi. Paigaldus on lihtne ja kiire, sest ei ole vaja teostada mõõtmisi ega kasutada polte ja kruvisid.

Tellingud ja katusesüsteemid

2006. aastal asutatud Adelante Tellingud OÜ tegeleb Saksamaa ettevõtte Wilhelm Layher GmbH & Co KG erinevate tellingute ja ajutiste katuste rendi, müügi, montaaži ja demontaažiga. Peamiselt tegutsetakse Eestis ja Soomes, aga erinevaid objekte on olnud ka teistes välisriikides nagu Rootsi, Läti, Leedu ja Tšehhis. Ettevõtte suurtematest objektidest võiks esile tuua kaks tööstuslikku: Auvere elektrijaam Eestis ja Neste Oil Kilpilahti tehas Soomes. Mõlemad olid ligi kahe aasta pikkused projektid, mis on antud momendiks juba edukalt lõpetatud

Viimase aasta jooksul on Noblessneri sadama piirkonnas lisaks uutele kortermajadele taastama hakatud ka vanu tehasehooneid ja osalt tänu Staapli kortermajade objektile ning varasemale koostööle on Adelante Tellingud kaasatud appi ka teistele peatöö- ja alltöövõtufirmadele.

Pruulikoja hoone ja jooksutrassi sild

Lisaks paigaldati tellingud ja ajutine katus 1Partner Ehitus OÜ ehitatavale pruulikoja hoonele. Hetkel käivad tööd Oma Ehitaja AS-i poolt taastataval valukoja hoonel ja peagi peaks algama ka jahtklubi hoone tellingute paigaldus. „Ühesõnaga öeldes on kogu Noblessneri arendus meie jaoks väga huvitav väljakutse just hoonete suure erinevuse tõttu nii arhitektuuri kui ka vanuse poolest. On olnud uuendusliku arhitektuuriga uusi kortermaju, vanu paekivihooneid, korstnaid kui ka nõukogude ajal ehitatud hooneid. Kokkuvõttes on need objektid väga põnevad ja arendavad kogu meie meeskonna jaoks,” ütleb Viljastu.

Veel üks huvitavam töö oli Tallinna Ironmani Triatloni jooksutrassile ehitatud sild üle Nunne tänava, mis paigaldati sponsorluse käigus koos Merkoga. Selle objekti puhul tegi Adelante Tellingud koostööd Layher Baltic UAB inseneridega, kes abistasid projekti koostamisel.

Vaata edasi: Tooted  |  Tellinguteenused  |  Soovid professionaalset tellingu paigaldamise teenust? Võta meiega kohe ühendust: Kontakt